Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
ÖCKERÖ IF
OMTANKE, GLÄDJE & GEMENSKAP

Kommande matcher
SEPTEMBER 2019
 
18
18:15
ons
18:15    
P-10, Färjenäsplan 12:2
P-10 » 
IF Warta Jaguarer - Öckerö IF Vinröd
  -      
18
18:15
ons
18:15    
P-10, Färjenäsplan 12:1
P-10 » 
IF Warta Tigrarna - Öckerö IF Vit
  -      
18
19:30
ons
19:30    
Herrjunior, Prästängen
Öckerö Idrottsförening - IK Zenith   -      
18
19:30
ons
19:30    
Herrjunior, Prästängen 1 Konstgräs
Öckerö IF - IK Zenith  -      
18
19:45
ons
19:45    
F-04/05, Lemmingvallen 2 Konstgräs
F-04/05 » 
Utbynäs SK - Öckerö IF
  -      
19
20:00
tor
20:00    
7-manna Dam, Färjenäsplan
Låtta Marta IF - Öckerö IF  -      
20
19:00
fre
19:00    
P-04, Prästängen 1 Konstgräs
P-04 » 
Öckerö IF Vinröd - Ale United Röd
  -      
21
10:00
lör
10:00    
F-07/08, Prästängen 3 9M9 Konstgräs
F-07/08 » 
Öckerö IF - Qviding FIF Vit
  -      
21
12:00
lör
12:00    
P-08, Prästängen 31 KG
P-08 » 
Öckerö IF - Hisingsbacka FC
  -      
21
12:15
lör
12:15    
Herrjunior, Guldheden Södra 1 Konstgräs
Mossens BK - Öckerö IF  -      
21
13:00
lör
13:00    
A-lag Herr, Prästängen 1 Konstgräs
Öckerö IF - KF Velebit  -      
21
16:00
lör
16:00    
A-lag Dam/Damjuniorer, Stenkullens IP 1 Gräs
Stenkullen/Tollered/Floda - Öckerö IF  -      
22
11:30
sön
11:30    
P-06, Flodala IP 31 KG
P-06 » 
Floda BoIF 2 - Öckerö IF
  -      
22
13:00
sön
13:00    
F-06, Flodala IP 31 KG
F-06 » 
Floda BoIF 2 - Öckerö IF
  -      
22
14:00
sön
14:00    
P-09, Hovgårdsvallen 32 Konstgräs(Team Sportia planen)
P-09 » 
IK Zenith 5 - Öckerö IF
  -      
22
15:00
sön
15:00    
P-05, Prästängen 3 9M9 Konstgräs
P-05 » 
Öckerö IF - IK Zenith Grön
  -      
22
16:00
sön
16:00    
Lilla Träslövs FF - Öckerö IF  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
SEPTEMBER 2019
 
16
19:30
mån
19:30    
A-lag Herr, Prästängen 1 Konstgräs
Öckerö IF - Lundens ÖBK3  -  1  
16
19:30
mån
19:30    
Herrjunior, Prästängen 1 Konstgräs
Öckerö IF - Lundens ÖBK3  -  1  
 
15
17:00
sön
17:00    
A-lag Dam/Damjuniorer, Prästängen 1 Konstgräs
Öckerö IF - Onsala BK  -      
15
14:00
sön
14:00    
F-06, Prästängen 3 9M9 Konstgräs
F-06 » 
Öckerö IF - IF Mölndal Fotboll Vit
2  -  1  
15
12:15
sön
12:15    
P-06, Prästängen 3 9M9 Konstgräs
P-06 » 
Öckerö IF - Näsets SK Vinröd
2  -  0  
15
10:00
sön
10:00    
P-09, Prästängen 31 KG
P-09 » 
Öckerö IF - Hönö IS Röd
  -      
14
15:15
lör
15:15    
A-lag Dam/Damjuniorer, Prästängen 1 Konstgräs
Öckerö IF - Tvååkers IF3  -  0  
14
12:00
lör
12:00    
P-08, Kärnavallen 22 Konstgräs
P-08 » 
Hermansby IF - Öckerö IF
  -      
14
11:15
lör
11:15    
P-07, Anders Svensson vallen
P-07 » 
Guldhedens IK B - Öckerö IF
  -      
13
19:00
fre
19:00    
P-04, LP Idrottsplats 1
P-04 » 
Lekstorps IF - Öckerö IF vit
0  -  0  

  Fler spelade matcher >>